Didiyom Tv

Değerler eğitimi, Şarkı, İlahi, Boyama sayfası

DEĞERLER EĞİTİMİKUR'AN ÖĞRETİMİKuran Öğretimi

Elif Ba Etkinliği – Elif Ba 3D Uygulma etkinliği

Yukarıda ki örnek etkinliğimizde de görüldüğü gibi bu elif ba etkinliği çocukların harfleri dokunarak öğrenmesi (kinestetik) ön plana çıkarmaktadır.

Çocuklar bu elif ba etkinliğini uygularken görsel ve duyusal (harflerin seslendirilmesi) öğrenme becerileri de faal durumda olacaktır.

Elif Ba Etkinliğinin Uygulaması

Bu etkinlikte en basit olarak çocuklara harflerin boyatılması sağlanabilir. Ancak sadece boyama çalışması dokunsal öğrenmesi yüksek öğrencilerin öğrenme gelişiminde eksiklik oluşturacaktır. Bu nedenle harflerin içinin değişik materyallerle (çizgilerin içine sığacak) yapıştırarak uygulanabilir. Bu materyaller macun, boncuklar, kauçuk, ataç, makarna, , çıkartmalar, yün topları , pamuk vs olabilir. Özellikle oyun hamuru eğlenceli olabilir.

Elif ba çalışma etkinliği, harflerin ilk öğrenme zamanı yapılacağı gibi pekiştirme çalışmaları için de yapılabilir. Harf öğretimi sırasında çocuklara didiyom tv yotube kanalımızdan etkinliğimize uygun hazırlanmış olan Elif Ba Şarkısı | Elif Ba Öğreniyorum çalışmasını da dinletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.