Didiyom Tv

Değerler eğitimi, Şarkı, İlahi, Boyama sayfası

ÇOCUK İLAHİLERİÇocuk ilahileriDEĞERLER EĞİTİMİDEĞERLERİMİZ

Rabbi Yessir ilahisi – Rabbi Yessir Okunuşu ve Anlamı

Rabbi Yessir ilahisi – Rabbi Yessir Okunuşu ve Anlamını içerem ilahimiz.

Rabbi Yessir ilahisi – Rabbi Yessir Okunuşu ve Anlamını içerem ilahimiz.


Rabbi Yessir Duası Nedir? Ne İçin Okunur?

Rabbi Yessir bir ayet değil bir duadır. Rabbi Yessir duası işleri yoluna koymak, kolaylaştırmak amacıyla okunan ve dilde alışkanlık yaparak kolayca ezberlenebilen bir duadır. Bu dua okunduğu zaman insana bir ferahlık ve rahatlık getirmektedir. Allah bütün mümin kulları için kolaylık diler, zorlaştırmak bu dinde yer almamaktadır. Rabbi Yessir duası da Allah’tan yardım dilemek için edilen bir duadır. İnsanlar altından kalkamadığı işlerde ve gücünün yetmediğini düşündüğü zamanlarda Allah’tan kolaylık dilemek için Rabbi Yessir duasını okuyabilirler. Çocukların daha kolay ezberleyebilmelerini sağlamak amacıyla Rabbi Yessir ilahisi’ni Didiyom Tv olarak hazırladık.

Rabbi Yessir Duası Okunuşu

yessir arapça okunuşu, rabbi yessir duası.png

Rabbi Yessir vela tüasir rabbi temmim bil hayr şeklinde okunur

Bu Duanın Faziletleri

Yeni bir işe başladığınızda, yeni bir okula başladığınızda veya önemli bir sınava gireceğiniz zaman bu Rabbi Yessir duası size yardımcı olacak ve ferah hissettirecektir. Allah’tan kolaylık dileyerek bir şey istediğimizde istediğimiz şey hayırlı ise bize muvaffakiyet verip dünya hayatını kolaylaştırdığı gibi ahiret hayatını da kolaylaştırır. Rabbi yessir duası her işe başlamadan önce besmeleden sonra mutlaka okunması gereken bir duadır. Allah Rabbi yessir duası ile işleri kolaylaştırırken kendisine kulluk edecek olan kullarına kapıları sonuna kadar açar.

Rabbi Yessir Duası, okuduğunuzda üzerinizdeki yükü kaldıracak ve size hayattaki işlerinizde, tercihlerinizde kolaylık sağlayacaktır. Allah insana kaldıramayacağından fazla yük yüklemez. Fakat bazen insan potansiyelinin farkına varamayacak kadar umutsuzluğa sürüklenmiş olabilir. Bu gibi durumlarda özgüvensizliğe bağlı başaramama korkusu yaşadığınız zamanlar bu duayı okuyup rahatlayabilirisiniz.

ÇOCUK İLAHİLERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Youtube kanalımıza ABONE olarak görsel içeriklerimizden yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.